Szukaj

Informacje

Metoda i przybliżony czas trwania terapii są ustalane wraz z pacjentem na pierwszym spotkaniu - konsultacyjnym.

Sesje są umawiane indywidualnie telefonicznie lub emailowo.

Znaczniki

Kategorie

Linki

Serwis

XML: kanał RSS 
XML: kanał Atom 

Archiwum

Strony

Kampania Rzecznika Praw Dziecka.

sobota, 18 październik 2014 at 2:06 pm

http://www.youtube.com/watch?v=02Vs2_9LUaA

Przemoc w rodzinie

sobota, 06 wrzesień 2014 at 08:00 am

Ciekawy artykuł w Newsweeku (Bicie dzieci zostawia blizny. Na ich mózgu). Kolejne dowody na szkodliwość przemocy wobec dzieci.

  • 1

Najnowsze wpisy

» Kiedy zwyczaje nie pozwalają żyć - zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

W moim ukochanym serialu „Glee”  zostały przedstawione najrozmaitsze różnorodne osobowości. Od dziwaków, przez szaraków, zdolniachów, przeciętniaków, aż po lewusów i wredzioli.  Znaleźć można też obraz osoby całe życie zmagającej się z natręctwami. Emma Pillsbury czyści każde winogrono z osobna przed zjedzeniem, używa do tego szmatek, szcotek i gumowych rękawiczek; wyrzuca miotłę i szczoteczkę do zębów po każdym uzyciu; na biurku ma kilka płynów dezynfekujących itp. Opisy natręctw bohaterki  swietnie zagranej przez Jayme Mays możnaby mnożyć. Fakt, że taka osoba jest jedną z bohaterów popularnego serialu pozwala myśleć, że problem OCD (obsessive- compulsive disorder) istnieje w społeczeństwie.

(więcej)   |
» Stres a zdrowie

Problematyka stresu ma charakter interdyscyplinarny – łączy przedstawicieli psychologii, medycyny, socjologii, pedagogiki. W psychologii stres najczęściej ujmowany jest jako brak równowagi między wymaganiami i możliwościami lub zapowiedź braku równowagi. Rozpatrywane z perspektywy psychologicznej wydarzenie stresowe obejmuje 3 procesy: emocje, procesy poznawcze, procesy radzenia sobie. Ocena poznawcza wydarzenia jako stresowego jest uważana za warunek uznania, ze stres w ogóle wystąpił; ma ona także decydować o przebiegu aktywności zmierzającej do pokonania stresu, zwanej radzenie, sobie niektóre sytuacje pozostające poza kontrolą jednostki są źródłem stresu przewlekłego – przyczyna tzw. chorób z przystosowania.

(więcej)   |